Web Tasarım Firması
Web Hizmetleri

Web Tasarım Firması

Web Tasarım Firması Nedir?

İnternet son 10 yıldır, hayatın her alanında kendine yer bulmaya başlamıştır. Gün geçtikçe yaşantımızı kolaylaştıran bu dijital mecra; birçok yatırımcıyı, iş adamını, ünlüyü, esnafı, devlet çalışanını ve hatta devletin kendisini bile içerisinde bulunduruyor. Her ne amaçla olursa olsun, milyarlarca kişinin sürekli olarak kullandığı internette var olmanın tek bir yolu bulunuyor: Web sitesi açmak. İşte sıklıkla reklamlarda ve ilanlarda gördüğümüz web tasarım firması veya web tasarım şirketleri internette var olmamızı sağlıyor.

Adeta sanal dünyadaki ofislerimiz haline gelen web siteleri, hedef kitlemizle buluştuğumuz ve amaçlarımıza ulaştığımız mecralardır. Bu nedenle web sitelerimizin oldukça iyi tasarlanması ve ziyaretçilerimizi memnun etmesi gerekir. Bu yüzden de eğer web sitesi yaptıracaksınız mutlaka bir profesyonelle çalışmanızı ve web dizayn şirketlerine başvurmanızı öneriyoruz.

Uzun yıllardır bu sektörün içerisinde bulunan ve sizlere hizmet veren Medyacode ekibi olarak bugün sizlere web tasarım firması nedir? Hangi işleri yapar? Web tasarım ekibinde kimler yer alır ve Web tasarımı yaparken nelere dikkat edilmelidir? Gibi soruların yanıtlarını vereceğiz. İsterseniz gelin bu bilgilendirici yazıya bir giriş yapalım.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, internette yer alan web sitelerini grafik olarak düzenlemeye, yazılımsal açıdan geliştirmeye ve dizayn etmeye verilen addır. Web tasarım grafik tasarım uzmanı, yazılım mühendisi, içerik editörü, SEO uzmanı, bilgisayar mühendisi gibi pek çok meslek grubunu ilgilendirir. Bu meslek gruplarının ekipçe iş birliği yaparak çalışmasının sonucunda ise ortaya oldukça kaliteli web siteleri çıkmaktadır.

İşte web tasarımı firmaları İstanbul da sizlere bu ekip çalışmasını ve kaliteli site garantisini sunan önemli firmalar arasında yer alıyor. Web tasarımın olmazsa olmazlarını iyi bir şekilde bilen bir web tasarım firması ile anlaşırsanız, beklediğiniz gibi bir sonuç almanız işten bile olmayacaktır.

Web Tasarım Firması Nasıl Bir Süreci Takip Eder?

Şimdi de biraz web tasarımın aşamalarından ve hangi işlemlerin yapıldığından bahsedelim. İstanbul web tasarım firmaları öncelikle web site kurmak isteyen kişilerle detaylı bir görüşmeye oturup hedefleri belirlemektedir. Sizin sektörünüze, açmak istediğiniz site türüne ve amaçlarınıza göre çeşitli web site kalıpları belirlenir ve bir yol haritası oluşturulur.

Öncelikle web sitesinde kullanılacak genel bir şablon veya tema belirlenmekle işe başlanır. Bu, site sahibinin kullanmak istediği renklere ve animasyonlara göre değişkenlik gösterir. Örneğin kurumsal ve devlet ayağı olan bir sitede sade tasarımlar kullanılırken, doğum günü organizasyonu yapan bir şirketin sitesinde daha canlı renkler kullanılır.

Bunun gibi pek çok detay, web tasarım firmasının grafik tasarımcıları tarafından belirlenir. Renkler belirlendikten sonra sitenin menüleri, metinleri, animasyonları, kutuları, header ve footer kısımlarının tasarımları da ayarlanır. Bundan sonra da detaylara yoğunlaşarak sitenin tasarım kısmı noktalanmış olur.

Web sitesinin yazılım kısmı ise en az tasarım kadar büyük önem arz ediyor. En iyi web tasarım şirketi bile yazılım konusunda profesyonel hosting şirketlerinden yardım alıyor ve bu alana büyük yatırımlar yapıyorlar. Sitenizin güvenli bir şekilde var olabilmesi, hızlı olması, aramalarda üst sıralarda yer alması ve saldırılara karşı korunaklı olması için sitenizin iyi kodlanmış olması gerekiyor.

Web tasarım firması içerisinde yer alan yazılımcılar ise web sitesinin kolay bir şekilde yönetilebilmesi için öncelikle siteye bir yönetim paneli yüklemektedirler. Bunun ardından sitenin hız ayarları optimizasyonu ve çeşitli yazılım ayarlamaları yapılarak teslim edilir.

Neden Web Tasarım Şirketlerini Tercih Etmeliyiz?

Özellikle internet alemine yeni girmiş kullanıcılar için web sitesi tasarlamak ve bir web sitesine sahip olmak oldukça zorlu ve uzun zaman alan bir süreçtir. Üstelik istediğiniz tasarımlara erişemeyeceğiniz gibi sürekli sorun çıkaran bir web sitesine de sahip olabilirsiniz.

Bunun için bir web tasarım firmasına başvurmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu işi yıllardır yapan deneyimli bir ekibin elinden çıkan web sitesini kesinlikle beğeneceğinizden emin olabilirsiniz. İsterseniz gelin biraz da web dizayn şirketlerinin avantajlarından bahsedelim.

Profesyonel Yaklaşım

Eğer İstanbul web tasarım şirketleri ile iş birliği yaparsanız, projenin her alanında profesyonel bir yaklaşımla karşılaşırsınız. Sizinle yapılan görüşmeler, ortaya atılan fikirler, projenin yapılma tarzı, ekip çalışması ve daha birçok avantaja sahip olabilirsiniz. Bu profesyonel yaklaşım sayesinde yaptığınız iş birliğinin olumlu sonuçlanacağını anlar ve içiniz rahat bir şekilde sıfırdan inşa edilen web sitenizi izlemeye koyulursunuz. Bunun yanında web siteniz hazırlandıktan sonra bile çalıştığınız web tasarım firması sizlere yardım etmeye, karşılaştığınız sorunları çözmeye devam edecektir.

Ücretli Temalara Ulaşım ve Harika Tasarımlar

Adından da belli olacağı üzere web tasarım şirketleri, bünyesinde grafik tasarım konusunda uzmanlaşmış birçok tasarımcı barındırır. Bu uzmanların yardımıyla pek çok ücretli temaya, özgün menü tasarımlarına, göze hoş gelen renk kombinasyonlarına, harika yazı fontlarına ve mükemmel logolara sahip olabilirsiniz. Bu tasarımlar ile sitenize giren müşterilerinizi rahat ettirebilir ve gözlerine hoş gelen bir site düzeni oluşturabilirsiniz.  Bu nedenle tasarım konusunda kesinlikle ilk tercihiniz web sitesi tasarımı firmaları İstanbul olmalıdır.

Yazılımsal Destek

Web tasarım firması ile çalıştığınız zaman, yazılım konusunda web sitenizde hiçbir sıkıntı veya sorun çıkmayacaktır. Site hızı konusunda da oldukça üst basamaklarda yer alacak ve müşteri memnuniyetinizi yükseltebileceksiniz. Eğer siteniz hızlı olursa, ziyaretçileriniz sitenize girdiği zaman hızlıca girmek istediği sayfalara girebilir ve ulaşmak istediği şeye ulaşabilir. Bu da sizlere büyük bir avantaj kazandıracak, sitenizin ziyaretçilerini arttıracaktır. Aynı zamanda güvenlik, hosting hizmeti ve daha birçok yazılımsal konuda web tasarım şirketleri sizlere yardımcı olacaktır.

İçerik ve SEO Yardımı

Yardım aldığınız web tasarım firması sizlere web site içerikleriniz ve SEO optimizasyonu konusunda da yardım edebilir. Bu tür büyük firmaların bünyesinde mutlaka içerik editörleri ve SEO sorumluları bulunmaktadır. Bu kişiler sitenizin SEO’sunu tamamlamanızda sizlere yardım edecekler ve içeriklerinizi profesyonel bir şekilde oluşturacaklardır. Bu sayede Google’da daha üst sıralarda yer alabilir çok daha fazla ziyaretçiye sahip olabilirsiniz. İçerik yazımı ve SEO, tek başınıza yapmayı denediğinizde oldukça zaman ayırmanız gereken uzun vadeli süreçler olduğu için bu konuda yardım almanız sizin için çok daha iyi ve avantajlı olacaktır.

Kolay Yönetilebilen Web Sitesi

Bir firma ile web tasarım konusunda anlaştığınız zaman, sizlere kolay yönetilebilen bir web sitesi oluşturacaklardır. Yönetim paneli ve Google eklentileriyle bu web sitesini dilediğinizde kolayca değiştirebilecek, dönem dönem farklı tasarımlar ekleyebileceksiniz. Üstelik Google Analytics gibi çeşitli istatistik uygulamalarının da kurulumunu yapan web tasarım şirketleri sayesinde ziyaretçileriniz hakkında daha fazla bilgiye sahip olabileceksiniz. Hedef kitlenizi daha iyi tanıyacak, sitenizi buna göre özelleştirebilecek ve daha fazla kazanç sağlayabileceksiniz.

Bu yazımızda sizlere web tasarım firması ile çalışmanın avantajlarını, web tasarımının önemini ve diğer önemli konularını işledik. Sizler de tasarımıyla, kullanışlılığıyla, yazılımıyla, SEO ve içerikleriyle tamamen dört dörtlük bir siteye sahip olmak istiyorsanız hemen bizlere ulaşabilirsiniz. Medyacode ekibi olarak sizlere oldukça kaliteli bir web sitesi tasarlayacağımızdan ve harika bir ortaklık geçireceğimizden emin olabilirsiniz. Medyacode, dijitalde her zaman yanınızda!