İstanbul Yazılım Şirketleri
Web Hizmetleri

İstanbul Yazılım Şirketleri

İstanbul Yazılım Şirketleri

Bilgisayarların, dijital dünyanın ve teknolojinin hayatımızın tüm bölümlerinde yer almaya başlaması, bu alanla profesyonel olarak ilgilenen meslek dallarının da yükselişine ortam hazırlamıştır. İşte yazılım şirketleri de bu alanda görev yapan, kurumsal oluşumlardır. Yazılım şirketi ne yapar? Yazılım firması ile çalışmanın avantajları nelerdir? Gibi sorulara geçmeden önce, konuya bir giriş yapmamız gerekiyor.

Yazılım Nedir?

Bilgisayarların çalışmasını, içerisindeki ekran kartının, işlemcinin ve daha birçok donanım parçasının uyum içerisinde görev yapmasını sağlayan kod dizinlerine yazılım adı veriliyor. Söz konusu bilgisayarları, günlük yaşamımızda kullandığımız her türlü akıllı alet olarak düşünebilirsiniz. Bileğinizdeki akıllı saatler, cebinizdeki telefonlar, tabletler, oyun konsolları hatta evinizi kendi başına temizleyen akıllı süpürgeler bile yazılım kullanılarak üretilmiş teknolojik gereçlerdir.

Yazılan kodların içerisinde, bu tür cihazlara verilen komutlar yer alır. Bu komutlar sayesinde ise teknolojik aletler görevlerini yerine getirirler. Verdiğimiz bu cihaz örneğini, dijital dünyada geliştirilen her şeye uyarlayabilirsiniz. Çünkü dijital dünya tamamen yazılımların ürünüdür. Kullandığımız mobil uygulamalar, girdiğimiz web siteleri, oynadığımız oyunlar veya sosyal medya platformları… İşte yazılım hayatımızın içerisine derinlemesine işlemiş ve artık insanlığın ayrılmaz bir parçası haline gelen uzmanlık alanlarından birisidir. Bu sebeple bu işi profesyonel olarak yapan yazılım şirketleri günümüzde büyük önem taşımaktadır.

Web Sitesi Yapan Firmalar

Medyacode olarak, uzmanlık alanımız olan bu sektörü sizlere en iyi şekilde anlatmaya çalışacağız. Web sitesi yapan firmalar yani diğer adıyla yazılım şirketi, sizlere bu dijital dünyada daha etkin bir rol almanız adına yardımcı oluyorlar. Yazılımla oluşturulan her alanda yardımlarına başvurabileceğiniz İstanbul yazılım şirketleri, hedeflerinize ulaşmanız için birçok yararlı hizmet vermektedirler. Yukarıda bahsettiğimiz gibi çok geniş bir alanı kapsayan yazılım sektöründe, hangi alanda yardıma ihtiyacınız olacağını bilemeyebilirsiniz. İsterseniz gelin yazılım firması ne iş yapar onları sıralayalım.

  • Kurumsal yazılım firmaları, dijital mecrada yer almanızı sağlayacak donanımlı web siteleri oluşturabilir.
  • Hali hazırda var olan web sitelerinizi en iyi şekilde optimize etmek de yine yazılım şirketlerinin görevidir.
  • Otomasyon, iş kolaylığı veya iş gücünden tasarruf için çeşitli algoritmalar veya programlar bu firmalar tarafından üretilir.
  • Mağazanızı mobil platformlara taşımak veya kendinize ait bir mobil uygulama tasarlamak istiyorsanız, ilk başvuracağınız adres profesyonel yazılım şirketleri olmalıdır.
  • Sitenizde, uygulamanızda veya herhangi bir yazılımınızda yaşanan teknik bir aksaklığı hemen giderebilmek veya güvenlik açıklarını kapatabilmek için yazılım uzmanlarının görev alanıdır.

Kısacası dijital dünyaya girerken, hali hazırda yazılımla ilgili işler yaparken veya bir şey üretmek istediğinizde yardımınıza koşan uzmanlar yazılım uzmanları oluyor. İstanbul yazılım şirketlerini sadece web site yapan firmalar olarak tanımlamak da bu noktada biraz yanlış olacaktır. Doğrusu, kurumsal yazılım firmaları, bizlere dijital dünyanın her alanında yardımcı olabilecek oldukça önemli kuruluşlardır.

Kurumsal Yazılım Firmaları

Yazılımın önemini ve yazılım şirketlerinin hangi alanda bizlere yardım edebileceğini az çok anladık. Peki neden kurumsal yazılım firmalarını tercih etmeliyiz? Bir işimiz olduğunda bir tek yazılımcı tutmak veya freelance çalışan platformlardan düşük ücretle yazılımcı kiralamak mantıklı mı? Biraz da bu soruların yanıtlarına cevap bulalım.

Tekil kişilerin iş güvenliğine veya kalitelerine tam olarak güvenemezsiniz. Ayrıca işlerin ne kadar hızlı veya ne kadar yavaş sonlanıp sizlere teslim edileceği de kesin ve garantili değildir. Bu bakımdan, eğer önemli işleriniz varsa ve değer verdiğiniz bir alana yatırım yapıyorsanız her zaman garantici olmanızı ve Medyacode gibi profesyonel, prestijli bir yazılım şirketini tercih etmenizi öneriyoruz.

Kurumsal Yazılım Firmalarının avantajları:

  1. Kapsamlı Hizmet Avantajı

Yazılım firmalarıyla anlaşma yaptığınız zaman, karşınıza çıkan başka sorunları da anlaşmanıza dahil edebilirsiniz. SEO çalışmaları için büyük önem arz eden site hızı ve UX dediğimiz web sitenin kullanıcı deneyimi konusunda bir İstanbul yazılım firması ile anlaşmaya vardınız. Bu firmadan site tasarımları konusunda yardım alabilir veya kurumsal hizmetleri çerçevesinde metin yazarlığı gibi bilumum dijital avantajlarından faydalanabilirsiniz.

  1. Profesyonel Süreç

Firmanızın aldığı yazılım hizmeti ne olursa olsun, yazılım şirketi ile çalışmak daha garanti ve çok daha kurumsal bir süreç izler. Örneğin, bir firmaya sitenizdeki ürünlerin satıldıktan sonra depo envanterinizde de eksilmesini sağlayan ve depo takibini kolaylaştıran bir uygulama yaptırıyorsunuz. Bu süreçte uygulama arayüzünden işlem sürecine kadar tüm ayrıntıları şeffaf bir şekilde izleyebilir ve takip edebilirsiniz. Sizlere vaat edilen süre içerisinde firma işini bitirecek ve gerekli revizeleri sizle görüştükten sonra yerine getirecektir.

  1. Daha Kesin ve Yenilikçi Çözümler

İstanbul Yazılım firmaları, sahip oldukları geniş ilişkiler ve sektördeki tecrübeler ile sizi hedefinize çok daha kısa sürede ulaştıracaklardır. Bünyelerindeki profesyonel ekip, sizlere çok daha yenilikçi çözümler üretecek başarıya ulaşmanız için sizlere yerinde önerilerde bulunacaklardır. İhtiyacınız olan her konuda sizlere destek verebilecekleri gibi güncellik açısından da firmalarla çalışmak çok daha avantajlı bir seçenektir. Sizler de eğer dijital dünyaya atılmak ve şirketinizi büyütmek istiyorsanız, mutlaka profesyonel yazılım şirketleri ile görüşmeli ve teklif almalısınız.

En İyi Yazılım Firması

Hangi yazılım firmasını tercih etmeliyiz? Sorusu ise sizin isteklerinize ve gelecek planınıza bağlı olarak değişiyor. Örneğin mobil platformda bir uygulama çıkartmak ve prestij kazanmak istiyorsanız mobil uygulama yapan firmalar ve bu alanda uzmanlaşmış şirketler sizler için daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Web sitesi tasarlamak istiyorsanız da bünyesinde hem tasarımcı hem yazılımcı hem de SEO uzmanı bulunduran şirketler sizler için daha uygundur.

Bizler Mediacode ekibi olarak yazılımın dahil olduğu her alanda sizlere hizmet vermeye hazırız. Uzun yıllar bu alanda biriktirdiğimiz deneyimler, yaptığımız araştırmalar, imza attığımız projeler ve geride bıraktığımız binlerce memnun müşteriyle sizlere de kaliteli bir yazılım hizmeti vermek istiyor, İstanbul yazılım şirketleri arasında ismimizi en başa yazdırmak için her geçen gün daha fazla emek veriyoruz.