SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

İnternette kaybolmayın, doğal görünün.

İşletmenizi çevrimiçi hale getirmenize ve tutkuyla büyütmenize yardım edelim.

Profesyonel SEO uzmanlarından oluşan ekibimiz başarılı bir iş ortaklığı için mükemmel bir yardımcıdır.

seo

Web sitelerin arama motorlarındaki ilerleyişinin planlanması işinin tümüne Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization) (SEO) adı verilmektedir.

Seo Çalışması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web site sahibi olan şahıs ya da firmaların sıralamalarda yükselişlerini takip ettikleri, arama sonuç sayfalarındaki (SERP) yükseliş süreçlerinin yönetilmesidir de denilebilir. Bu süreçler yükselişi arttırmak için yapılacak trafik çalışmalarının tümünü ifade etmektedir. Sunduğunuz şey ile aranılan şeylerin aynı olması bu trafiğin en belirgin tetikleyicisidir. Web sitesini optimize etmek demek olan web sitenizin içeriğinin hazırlanması ve okunması yükseliş unsurları içerisinde yer alır. Arama motoru optimizasyonunun nasıl çalıştığını bilebilmeniz için önce bu trafiğin nasıl yürütüldüğünü bilmeniz gerekir.

Google arama motoru, trafik ile ilgili neredeyse her yıl algoritma değişikliği yapmaktadır. Bunun sebebi gerçekten sitesi için seo çalışması yapılan firma ya da kişilerin doğru trafikte kalmalarını sağlamaktır. Yani; web sitesi içeriğine ve arama motorunun arama kriterlerine gerçekten önem verip bunun için hizmet alanlar ile almayanlar arasında gözle görülecek bir fark yaratmayı amaçlamaktadır. Site içeriğinin yetki düzeyi ve alaka düzeyine bağlı olarak belirli kıstaslar ile bu düzenlemeyi sağlamayı amaçlamaktadır. Örnek verecek olursak; Google bundan birkaç sene öncesine kadar belirlemiş olduğu kelime sayısına bağlı olarak içeriklerde trafiği etkilerken bu sene artan bir kelime rakamı ile bu trafiği düzenlemektedir. Dolaysıyla yenilenen ve güncellenen içerikler farkı gözle görülür şekilde yaşayabilecek fakat bu algoritmayı umursamayanlar geride kalacaklardır.

Web sitenizin yükselişini arttırmak için öncelikli adımlarınız 3 alana odaklanmanız ile sağlanabilir. Arama sonuçları sayfasında bir başlığınızın ve bu başlıkla birlikte bir açıklamanızın olması, son olarak da URL yapısının güçlü olması gerekir. Başlık etiketlerini (H1-H2) doğru kullanmakta diğer tetikleyici unsurdur.

Yeni bir web site sahibi olmak ya da hazırda bulunan web sitenizin ivmesini yükseltmek için Seo hizmeti almak olmazsa olmaz bir parçadır. Bu hizmeti alma eğilimine girdiğiniz andan itibaren doğru yönlendirmeler ve periyodik raporlamalar ile sizlere destek olmak adına çözümler sunmak için Medyacode ailesi olarak hizmetler sunmaktayız. Rakipleriniz yükselişlerini takip ederken siz de fark yaratacak çözümler ile yarışa katılmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Seo Nedir?

Search Engine Optimization yani Türkçesi ile arama motorları optimizasyonu kısaca SEO olarak anılmaktadır. Günümüzde her ün Google üzerinden insanlar 17 milyar adet arama yapmaktadırlar.

Bu aramalarda ön plana çıkabilmek özellikle işletmeler ve hizmet sunan firmalar arasından çok büyük önem taşır. Bunu sağlayabilmek için basit şekilde uygulanabilecek bir takım SEO geliştirmeleri sitenizin, hizmetinizin, firmanızın aramalarda en üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda sizi bulabilen insan sayısı artacağı için doğrudan satışlarınıza yansıyacaktır.

SEO bilinirliğin artması için kullanılacak en iyi yollardan birisidir. Bu durumu sağlayabilmek için ayrıca ücretler de ödemezsiniz. Kendi yapacağınız bazı basit geliştirmeler SEO uyumlu bir siteye sahip olmak için yeterli olacaktır.

Seo Fiyatları Ne Kadar?

SEO bir erimi içerdiği için aslında onun için bir bedel ödemenize gerek yoktur. Google gelişmiş yapay zeka sahibi botları sayesinde internet ortamını sürekli olarak tararlar. Ve bu taramalar sonrasında sitelerin sınıflandırmasının ve skorlamasını yaparlar.

Uyumluluk durumuna göre sitenize gösterim için belirli bir sıralama verirler. Aramalarda ilk sayfalarda çıkabilmek için SEO uyumluluğuna dikkat etmek gerekir. Eğer SEO için gerekli geliştirmeleri yapacak bir desteğe ihtiyacınız varsa uygun fiyatlara bunu yapabilecek firmalardan destek alabilirsiniz. Alacağınız yardımlar çok kısa süre içerisinde sitenizin aramalarda yukarılara taşınmasını sağlayacaktır.

İnternette yapacağınız küçük bir arama bu konuda destek almanız için yerli olacaktır.

Seo Firmaları

Sitenizin aramalarda üst sıralara çıkabilmesi için gerekli olan tüm işlemleri SEO firmaları yapabilmektedirler. Bu konuda uzman olan kişilerin yapacakları küçük hamleler ücretli reklamlardan bile daha iyi sonuç verebilmektedir.

Bu işlemleri yapacak olan uzmanlar arama motorlarında hangi algoritmalarının nasıl çalıştığını çok iyi derecede bilirler. Ve sizin sitenizi analiz ettikten sonra ihtiyaçlarınızı belirlerler. Bu işlemlerin ardından yapılacak olan 10-15 maddelik işlemler listesi sizin en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır.

Tek tek her konu üzerinde çalışmalarını tamamladıktan sonra bir kaç hafta gibi çok kısa bir süre içinde sıralamalarınızın değiştiğini göreceksiniz. Her işte olduğu gibi bu işte de uzman desteği çok güzel sonuçlar doğurmaktadır.