Google Ads

Reklamınızı Google'da bugün yayınlayalım

Tam olarak sunduğunuz ürün veya hizmetleri Google’da arayan potansiyel müşteriler sizi bulsun. Siz de yalnızca reklamınız tıklanıp web siteniz ziyaret edildiğinde veya telefonla arandığınızda ödeme yapın.

google ads nedir

Google Ads; bilinen adıyla Google AdWords, firmanızın ürün ya da hizmetlerine kolayca ulaşılmasını sağlayan online bir pazarlama aracıdır. Sınırlarını sizin belirliyor olmanız ve yapılan tıklamalar kadar ödeme yapıyor olmanız, amacınıza uygun reklam oluşturmak için tercih etme sebebiniz olacaktır.

Google Ads Kullanırken Edilmesi Gerekenler

  • Bütçenin doğru belirlenmesi
  • Müşterinin ilgisini doğru şekilde çekmek
  • Anahtar kelime düzenlemesini doğru yapmak
  • Arama kelimelerinin raporlamalarından yararlanmak
  • Açılan reklam sayfasının kontrollerini yapmak
  • Sonuçların analizini doğru şekilde yapıp, optimizasyonu düzenlemek
  • Hedefleri doğru belirlemek

Google Ads reklamlarında dikkat edilmesi gerekenleri göz ardı etmeden ilerlendiği takdirde istenilen hedefe ulaşmak kaçınılmaz olacaktır. Google reklam modelleri 4 farklı şekilde uygulanır. Bunlardan birincisi, arama ağı reklamı oluşturmaktır. Bu kapsamda anahtar kelimelere göre aramalarda öncelikli gösterim sağlanır. Tıklama başına ödenen bedel ile hedef edilen noktaya uygun yönlendirme yapılır. İkincisi; görüntülü reklamlardır. Öne çıkması hedeflenen ürün görsel reklamları ile ön plana çıkarılarak yönlendirme yapılır. Üçüncü yöntem video reklamlardır. Öne çıkarılması istenilen ürün ya da hizmetin mesajını net veren bir video ile tanıtımı yapılır. Son yöntem ise uygulama reklamlarıdır. Bu reklamlar da ise uygulamalarda video ya da görsel ile tanıtım yapılır.

Medyacode ayrıcalığı ile yaşayacağınız Google AdWords reklamlarınızda; hesap kurulumu, hesap yönetimi, sizi ayrıcalıklı kılacak olan tanıtım ve reklam içeriklerinin oluşturulması, teknik ihtiyaçlar, düzenli takip ve raporlama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Google Ads reklamları ile tanışmayan azınlık içerisinde yer alıyorsanız ya da yüksek olasılıkla aldığınız hizmetin yetersizliğinden yakınıyorsanız; sizi ve markanızı üst sıralara taşıyacak, arandığında bulunan firma olmak amacınızı hemen gerçekleştiriyoruz. Google arama motorunun tüm Dünya internet kullanımının %90’lık kısmını oluşturduğu dikkate aldığında Google reklamlarının ürünleriniz ve markanız için bir gereksinimden öte zorunluluk olduğunu biliyorsunuz demektir.

Sıralamaları da olumlu yönde etkileyecek olan Google Ads reklamları ile hızlı ve güvenilir şekilde ilerlemek için yapmanız gereken tek şey Medyacode ailesinin dinamik ve yenilikçi kadrosu ile iletişime geçmek olacaktır. Neye ihtiyacınız olduğunu bilen ve çözümü uygulamada kusursuz olan alt yapımız ile sizlerle yükselişi izlemek isteriz.

Google Ads Nedir?

Google insanların her türlü bilgi ihtiyaçlarını karşıladığı bir alan olduğu için reklamlarla ihtiyaç duyulan özelliğe ulaşmak daha kolay olmaktadır. Tamamen yeni bir reklamcılık anlayışı ile Google reklam eren kişilere çok önemli fırsatlar sunar.

Gereksiz reklam maliyetlerinin önüne geçen reklamcılık anlayışı sayesinde hedef kitleye daha rahat ulaşılır. Bu reklamcılık anlayışında reklama ayrılına bütçeye göre de reklam yapılabilmektedir. Binlerce liralık reklamlar yapılabileceği gibi bir kaç liralık reklamlar yapmak dahi mümkün olabilmektedir.

Temel mantık olarak Adwords anahtar kelimelerle yapılan aramaları baz almaktadır. Özellikle küçük ölçekli işletmelerin büyümesinde sıçrama tahtası olarak kullanılabilecek bir hizmet olduğu için kullanılması pazarlama uzmanları tarafından önerilir.

Google Ads Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Google reklamcılık alanında evrimleri ile ürünlerin veya hizmetlerinin satılını yapmak isteyen işletmelere çözümler sunmuştur. Dev reklam bütçeleri olan firmalar dahi bugün Google Ads kullanmaya başlamışlardır.

Ads’in en büyük avantajı optimize edilebilir olmasıdır. Örneğin istemediğiniz saatte reklam yapılmaz. Yâda özellikle istediğiniz kelimelerin aramasında sizin sonuçlarınızla karşılaşılır. Reklam bütçenizde buna bağı olarak en doğru şekilde kullanılır.

Hedef kitleye ulaşabilme oranının çok yüksek olduğu Google reklamlarında günlük olarak bir kaç TL lik reklam bütçesi ile çalışmak mümkün olabileceği gibi aynı zamanda binlerce TL’lik bütçeler yönetmekte mümkündür. Yani reklam için ayırılabilecek olan bütçe çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

Google Ads Danışmanlık Firmaları

Verilecek olan reklamların en doğru şekilde planlanması ve verimliliğin en iyi şekilde sağlanması için firmalardan destek alınabilmektedir.

Google her ne kadar kullanıcı dostu olsa da stratejiler geliştirebilmek ve en az bütçe ile en iyi reklam hizmetini alabilmek için uzman desteği daha iyi sonuçlar alınması sağlar. Ülkemizde bu alanda hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Reklam verenin ihtiyaçları doğrultusunda planlama yaparlar ve reklam yapmaya başlarlar.

Böylece en başarılı satış sonuçlarına ulaşılır. Ayrıca bu firmalar reklam yapmak için gerekli olan zamana sahip olmayan işletmelerin yerine işlemleri yürüterek onlara zaman harcamaya gerek kalmadan reklam yapabilme imkânı sunarlar.