B2C Web Yazılım (E-Ticaret)

Online pazar ağının her geçen gün gelişim gösterdiği günümüzde, ölçeklerinin büyüklüğüne göre firmalar sanal mağaza üzerinden satış ağı oluşturmak adına adımlar atmaktadır. Bunun farklı yöntemleri arasında yer alan B2C Yazılımlar da sektör içerisinde hatrı sayılır bir yere gelmiştir.

B2C Yazılımına Neden İhtiyaç Var?

B2C yazılım geliştirme detaylarına girmeden önce b2c ne demek ona bir ayrıntılı bakalım isteriz. B2C (Business to Consumer – İşletmeden tüketiciye) kelime anlamından da anlaşılacağı üzere işletmenin ürettiği ürün ya da hizmeti doğrudan çevrimiçi tüketiciye ulaştırmasıdır. B2B yazılımları aracılığıyla araya herhangi bir komisyoncu koymadan belirlenen ödeme yöntemleri ile görebildiği ve spesifiklerini seçebildiği ürünlerden kolayca alım yapması amaçlanır.

Tüketici açısından ürün çeşitliliği ve firma çeşitliliği açısından kıyaslama yapmanın zaman kaybı yaşatmamasıdır. Müşteriler aradıkları özellikleri başta belirleyerek filtreleme yapar ve bu özelliklere uygun sıralamalar ile seçimini yapıp alım aşamasına geçebilir. İşletmeler için kullanım kolaylığı sağlayan panele sahip olan B2C yazılımları başta tercih etmeleri bu anlamda büyük avantaj sağlayacaktır. İster kendi firmanızın çatısı altında isterseniz de entegre platformlar üzerinden B2C e- ticaret yöntemini seçmiş olun, panel üzerinden ürünleriniz ve ürün özelliklerininiz girişinin kolay olması gerekir.

B2C yazılım geliştirme başlığı altında sizlere müşterilerinize ve amacınıza uygun potansiyelinize en hızlı ve en güvenilir şekilde ulaşmanızı sağlayacak çözümler üretilmektedir. Ürün ya da hizmet sunmak istediğiniz şey her ne ise onun sektörüne uygun ve pazar ağı büyütmeye yönelik yenilikçi ve dinamik çözümler sunulacaktır. Yapılamasını istediğiniz entegrasyonlar konusunda da yine aynı şekilde yazılım desteği ile bir bütünleşik çalışma düzenlenecektir.

b2c yazılım

Digital pazarda hızlı ve köklü bir yükseliş isteyenler için Medyacode olarak, web tasarım, web yazılım, özel yazılım geliştirme, B2B ve B2C çözümlerimiz ile hedefinize en güvenilir ve en sağlıklı şekilde ulaşmanız için titizlikle çalışmalar yapılacaktır. E-ticarete konu olacak ürün ya da hizmet alanında yetkinlik ve yeterliliğimiz ile sizlere, çevrimiçi satışın sınırsız kapısından size en uygun olanını açmak adına tüm çözümlerimiz ile destek olacağız. B2C yazılım üzerinden istediğiniz ürün ya da hizmetin, istediğiniz gönderim ve ödeme şekilleri ile en güvenilir şekilde yapıldığından önce siz sonra da müşterileriniz emin olacaktır.

B2C Yazılım Nedir?

B2C dünyanın gelişen çevrim içi olma alışkanlıklarının bir getirisi olarak büyüyen bir ticaret modelidir. Business to Consumer yani kısaca ifade edildiği şekli ile B2C dilimize üreticiden tüketiciye anlamına gelir.

Bu alışveriş modeli dünyada ve özellikle ülkemizde çok fazla gelişim göstermektedir. Buna bağlı olarakta sektörün yazılıma olan ihtiyacı artmaktadır. Bu modelde üreticiler tüketiciye ürünleri ile alakalı olarak tüm detayları anlattıkları bir platforma ihtiyaç duydukları için bu alanda özel olarak tasarıma ve yazlıma dikkat etmek gerekir.

Web yazılımın içinde ayrı bir dünya olarakta B2C’yi değerlendirmek yanlış olmaz. Diğer yazılım işlerinden ayrı olarak ürün listelenmesi, detayların anlatılabilmesi gibi detaylara yer verilmelidir.

B2C Yazılım Fiyatları Ne Kadar?

Yazılımla alakalı olan konularda genel itibari ile çok fazla değişken olduğu için net bir cevap vermek mümkün olmayacaktır. Yazılımı talep eden firmanın özel istekleri doğrultusunda yapılacak olan işlemler artacağı için maliyet buna göre değişecektir.

Aynı zamanda sitenin sağlıklı şekilde yayın hayatına devam edebilmesi için tüm detayların geri planda kontrole dilerek sitenin sorunsuz şekilde çalışabilmesi firmalar tarafından büyük önem arz eder. Bu durumda 7/24 hizmet verilmesi gerektiği için ücretlendirmeye yansır.

Ayrıca kaç ürünün listeleneceği, kaç görselin yükleneceği, kaç V pos hizmetinin siteye ekleneceği gibi birçok değişken durumu değiştirir.

B2C Yazılım Firmaları

Yazılımda diğer internet sitelerinden farklı olarak uzmanlaşmayı gerektiren bu modelde firmalarında uzmanlaşmış olması ticari yapının yöneticileri tarafından çok büyük nem taşır.

Yazılım konusunda kendisini ispatlamış ancak E-ticaret modeli üzerine kendisini geliştirmiş firmalar karşılaşılan her sorun için bir özüm üretme kapasitesi sahiptir. Listeleme, fiyatlandırma, güncelleme, kampanyaların girişi, siparişlerin doğru şekilde iletilmesi, kargo hareketlerine dair detayların işlenmesi gibi birçok alan özel olarak çalışma yapabilmesini gerektirir. Bu konuların hepsinde tecrübeli olan firmalar uzmanlaştıkları konularda kusursuz olarak hizmetlerine devam edebilirler.

Bu durumda hem işveren hemde son kullanıcı tarafından memnuiyete neden olur. Sorun yaşamadan alışveriş yapan kişiler tekrar ayını platforma yönelirler. Bu sonuçlara ulaşabilmek için hizmet alınacak firmanın geçmiş işlerine göz atmak yararlı olacaktır.

B2C Yazılım Geliştirme

B2C Yazılım Geliştirme mevcut yazılım işlemlerinin hepsine hâkim olup özel olarak bir konuda uzmanlaşmayı gerektirir. Tek seferlik yapılacak bir işle bu konuda iş yapabildiğini iddia etmek doğru olmaz. Çünkü değişen yapılar gereği her geçen gün yeni ihtiyaçlar, buna bağlı olarakta yeni sorunlar yaşanır.

Yapılan işlerin birikmiş olan tecrübesi bu konuda başarılı olmayı sağlar. Yazılım firmalarında da an bu alana doğru yönelim yani sektörün evirilmesi durumları oldukça dikkat çekici hal almıştır. İnsanlar eski alışkanlıklarını internet alışverişine teslim etmekte her geçen gün e-ticaret modelleri gelişmektedir.

İşte bu alanlarda her türlü konuda çözümler sunabilmek sektörü takip etmekle mümkün olmaktadır.